تبلیغات
آلاء - اهل رجب کجان ؟!
پنجشنبه 21 تیر 1386  10:07 ق.ظ    ویرایش: چهارشنبه 3 مرداد 1386 08:07 ق.ظ
نوع مطلب: شریعت ،

وقتی هواپیما میخواد از زمین بلند بشه ، اول یه کم رو باند یه راه میره بعد آهسته آهسته از زمین جدا میشه و نهایتا اوج میگیره.

کسی تو رمضون روحش میتونه اوج بگیره که قبلش راه افتاده باشه ، دعاها و آداب ماههای قبل رمضون (یعنی رجب و شعبان) میتونه زمینه ساز استفاده بیشتر ماه خدا باشه ، ماهی که لحظه لحظش ارزش استثنایی داره.

این تعابیر زیبا از امام میتونه قابل تأمل باشه :

[در] این سه ماه رجب و شعبان و ماه مبارك رمضان، بركات بسیار نصیب انسانهایی كه از این بركات می توانند استفاده كنند، شده است.
البته مبدأ همه مبعث است و دنبال او تمام جهاتی كه هست. در ماه رجب، مبعث بزرگ و ولادت مولا علی بن ابیطالب «سلام الله علیه» و بعض ائمه دیگر، و در ماه شعبان ولادت حضرت سیدالشهدا «سلام الله علیه» و ولادت حضرت صاحب «ارواحنا له الفداء» و در ماه مبارك، نزول قرآن بر قلب مبارك پیغمبر اكرم بوده است.
و شرافت این سه ماه در زبانها و در بیانها و در عقلها و در فكرها نمی گنجد و از بركات این ماهها ادعیه ای است كه وارد شده است در این ماهها.

صحیفه امام- جلد 17- صفحه 456

باز هم « یا من یعطی من لم یساله و من لم یعرفه » ، باز هم « اللهم إنی اسئلک بمعانی جمیع ما یدعوک به ولاة امرک » ، باز هم بهانه ای از جانب خدا برای بخشش فراوان که در عقول ما نمیگنجه.

این سه تا هم حدیث درباره این ماه از پیامبر صلی الله علیه و آله رو هم داشته باشین :

1 - ماه رجب ، ماه خداست در غایت حرمت و فضیلت. اگر کسی روزی از این ماه را روزه بگیرد خدای را خشنود و شعله غضب الهی را خاموش نموده است و دری از درهای جهنم به روی او بسته می شود . رجب ماه استغفار امت من است, پس در این ماه طلب آمرزش كنید كه خداوند آمرزنده و مهربان است و رجب را ((اصب)) می گویند زیرا كه رحمت خداوند در این ماه بر امت من بسیار ریخته می شود پس بسیار بگوئید استغفر الله و اسئله التوبه.

2 - در صحرای محشر که همه دلها نگران و همه چشمها اشکبار است ، آوائی در گوشها طنین می اندازد که : « این الرّجبیون » کجایند کسانی که ماه رجب را محترم شمرده و اعمالی از آن ماه را انجام داده اند . و بدین ترتیب آن افراد ، از دیگران جدا شده و به رضوان الهی داخل می شوند.

3 - در ماه رجب فرشته ای تا صبح اینگونه ندا می دهد: خوشا به حال رجبیّون، خوشا به حال آنان كه والایی ماه رجب را دریافته اند.

برای مشاهده سایر فضایل و آداب و ادعیه ، مفاتیحو ببینین ، از دستتون نره ها ، از ما گفتن!!!


راستی! دفتر توسعه وبلاگ دینی(همون مهندس فخری خودمون!) امسال هم مثل سال گذشته ، تصمیم به برگزاری مراسم معنوی اعتکاف(13و14و 15 رجب) برای وبلاگ نویسا توی مراكز استانها کرده ، ببینین :
http://diniblog.com/etekaf.html

   


نظرات()   
نمایش نظرات 1 تا 30